Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Śmiertelny wypadek w Preczowie

12.08.2020, godz. 14:14, Preczów, DK-86

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym. Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał dwa samochody osobowe po zderzeniu znajdujące się na pasie zieleni oddzielającym jezdnie.

W samochodzie Renault pozostają dwie osoby (przytomna kobieta i nieprzytomny bez czynności życiowych mężczyzna).  Kierujący Oplem opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. DK-86 w kierunku Częstochowy została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- ewakuacji pasażerki z samochodu Renault, przeniesieniu w miejsce bezpieczne i udzieleniu KPP kobiecie,
- wykonaniu zewnętrznego masażu serca kierującemu pojazdem Renault, jednoczesnym wykonaniu dostępu do poszkodowanego oraz ewakuacji mężczyzny z pojazdu,
- udzieleniu KPP kierującemu samochodem Opel.
Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM stwierdził zgon kierującego Renault. Pozostałe dwie osoby poszkodowane po przebadaniu zostały przetransportowane do Szpitali. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane z miejsca wypadku przez Pomoce Drogowe. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Preczów, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, trzy patrole Policji, Prokurator oraz dwie Pomoce Drogowe.

on 12 sierpień 2020