Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

KP PSP BĘDZIN #gaszynchallenge

KP PSP BĘDZIN #gaszynchallenge

Do akcji wspierającej chorego na SMA Wojtusia dołączyli również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, którzy otrzymali nominację od Komendy Powiatowej Policji.

Strażacy zrobili po 10 pompek, wsparli zbiórkę dla chłopca i zaprosili do wsparcia akcji trzy kolejne podmioty. Nominację otrzymały:

  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu,
  • Zakład Karny w Wojkowicach,
  • Ochotnicza Straż Pożarna Będzin - Grodziec.

Akcja zainicjowana została przez strażaków - ochotników z miejscowości Gaszyn. Jej zasady są bardzo proste, wystarczy zrobić 10 pompek, a także wspomóc minimalną kwotą 5 złotych zbiórkę dla chłopca. Akcję można wesprzeć również bez wysiłku fizycznego, wpłacając minimalną kwotę 10 zł. Ukończone wyzwanie upoważnia do nominowania trzech kolejnych podmiotów, które w przeciągu 48 godzin wykonają zadanie. Akcja ma na celu przede wszystkim wsparcie kosztownego leczenia małego mieszkańca Galewic, ale także promocję zdrowego stylu życia.

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

https://www.siepomaga.pl/wojtus

on 10 czerwiec 2020