Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Pożar w zakładzie przetwórstwa drewna

23.05.2020, godz. 13:57, Będzin, ul. Łączna

Stanowisko Kierowania przejęło zgłoszenie z informacją o pożarze drewnianych palet przed budynkiem na terenie zakładu produkcyjnego. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy JRG Będzin oraz dwa zastępy OSP. 

Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał pożar pomieszczenia kotłowni, składowiska elementów drewnianych znajdującego się na placu składowym  (około 70m3) oraz pożar silosu wentylacyjnego pyłów drzewnych połączonego technologicznie z halą produkcyjną na terenie zakładu obróbki drewna. Przed przybyciem JOP halę produkcyjna opuściły trzy osoby. KDR poprosił o zadysponowanie dodatkowych SiŚ oraz Pogotowia Energetycznego. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- odłączeniu energie elektrycznej do kotłowni,
- podaniu czterech prądów wody w natarciu (dwa do pomieszczenia kotłowni, dwa na stertę odpadów drewnianych) oraz jednego prądu piany ciężkiej do wnętrza silosu wentylacyjnego,
- wykonaniu pomiarów w hali produkcyjnej - brak obecności gazów niebezpiecznych.
W działaniach uczestniczyły trzy zastępy JRG Będzin, trzy zastępy JRG Dąbrowa Górnicza, trzy zastępy OSP, patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

 

on 23 maj 2020