Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Samochód osobowy wpadł do akwenu

23.05.2020, godz. 7:15, Warężyn (Kuźnica Podleśna)

Stanowisko Kierowania przejęło zgłoszenie z informacją o zatopionym samochodzie osobowy w zbiorniku wodnym Pogoria IV. 

Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał osobę zgłaszającą, która wskazała miejsce gdzie znajduje się pojazd (samochód osobowy stoi na kołach całkowicie pod lustrem wody około 20 metrów od brzegu). W pierwszej fazie działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- wprowadzeniu dwóch ratowników do akwenu w ubraniach do pracy w wodzie,
- sprawdzeniu wnętrza pojazdu (w samochodzie stwierdzono obecność nieprzytomnego mężczyzny).
Dalsze działania JOP polegały na:
- ewakuacji mężczyzny z pojazdu na brzeg,
- resuscytacji poszkodowanego do czasu przybycia na miejsce ZRM, który po dalszej reanimacji stwierdził zgon mężczyzny,
- równocześnie z KPP prowadzono czynności mające na celu wyciągnięcie pojazdu z wody za pomocą wyciągarki mechanicznej oraz dalsze sprawdzanie pojazdu pod kątem występowania kolejnych osób poszkodowanych.
Po dojeździe na miejsce SGRW-N wprowadzono nurków do wody w celu przeszukania dna zbiornika - sprawdzono teren w promieniu około 100 metrów od miejsca znalezienia pojazdu nie stwierdzając innych osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia przybył Prokurator, który wraz z funkcjonariuszami Policji podjął działania ustalające przyczyny zdarzenia. W działaniach uczestniczyły dwa zastepy JRG Będzin z pontonem, zastęp z Posterunku Siewierz z łodzią, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego KM PSP Bytom z pontonem,  zastęp OSP Tuliszów z łodzią, zastęp OSP Wojkowice Kościelne, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator, trzy patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

Źródło zdjęć: polsatnews.pl

 

on 23 maj 2020