Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Siedem osób poszkodowanych w wypadku z udziałem autobusu

28.04.2020, godz. 5:28, Siewierz, DK-78

Stanowisko Kierowania przejęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym busa. Po przybyciu na miejsce JOP KDR ustalił, że w wypadku uczestniczył samochód osobowy oraz autobus, który uderzył w bariery energochłonne.

Wszystkie osoby podróżujące autobusem (jedenastu pasażerów i kierowca) oraz kierujący samochodem osobowym opuściło pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP. Droga w kierunku Tarnowskich Gór została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- wykonaniu segregacji wstępnej i udzieleniu KPP osobom poszkodowanym,
- ograniczeniu rozlewiska substancji ropopochodnych,
- sorpcji i dyspersji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz zmyciu jezdni,
- odcięciu uszkodzonej bariery energochłonnej.
Po przebadaniu przez ZRM wszystkich uczestników wypadku siedem osób zostało przetransportowanych do Szpitali. Pozostałe osoby pozostały na miejscu zdarzenia. Po zakończonych działaniach uszkodzone pojazdy zostały odholowane z miejsca wypadku przez Pomoce Drogowe. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, dwa zastępy JRG Będzin, dwa zastępy OSP, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz dwie Pomoce Drogowe.

Źródło zdjęć: zdjęcia nr 1-6 Pomoc Drogowa Fasthol, zdjęcia nr 7-10 źródło własne

on 29 kwiecień 2020