Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Śmiertelny wypadek w Sarnowie

17.04.2020, godz. 2:45, Sarnów, DK-86

Stanowisko Kierowania przejęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym (jadąc w kierunku Katowic ciężarówka uderzyła w naczepę, jedna osoba zakleszczona, pojazdy stoją na środku skrzyżowania).

Po dojeździe na miejsce zastępy JOP zastały  samochód ciężarowy stojący na pasie jezdni z rozbitym przodem pojazdu (kierowca znajduję się w pojeździe, nieprzytomny, bez kontaktu). Na miejscu brak drugiego uczestnika zdarzenia, droga w kierunku Katowic została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- wycięciu części szyby przedniej i wprowadzeniu ratownika przez powstały otwór do wnętrza kabiny,
- udzieleniu kierowcy KPP wewnątrz kabiny,
- ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i przekazaniu przybyłemu na miejsce ZRM,
- ograniczeniu rozlewiska płynów eksploatacyjnych.
Po dalszej reanimacji poszkodowanego obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Po wykonaniu czynności przez Policję i Prokuratura dalsze działania JOP polegały na:
- sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych.
W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód  samochodu ciężarowego Mercedes Actros oraz przód i boczne burty naczepy. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Sarnów, zastęp OSP Psary, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Prokurator, pięć patroli Policji oraz Pomoc Drogowa.

Źródło zdjęć: Pomoc Drogowa Fasthol

on 19 kwiecień 2020