Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Uszkodzony gazociąg przez koparkę

09.04.2020, godz. 8:18, Będzin, ul. Odrodzenia

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o uszkodzeniu gazociągu przez koparkę (brak osób poszkodowanych). O zdarzeniu poinformowano Pogotowie Gazowe.

Po dojeździe na miejsce JOP KDR potwierdził zgłoszenie (podczas prac ziemnych prowadzonych przy drodze uszkodzony został gazociąg średniego ciśnienia - najbliższe zabudowania zlokalizowane w odległości około 100 metrów od miejsca awarii. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- całkowitym zamknięciu dla ruchu ulicy Odrodzenia,
- wykonaniu pomiarów w obrębie wycieku gazu, 
- ograniczeniu wycieku gazu za pomocą opaski pneumatycznej rury PP.
Po przybyciu na miejsce Pogotowania Gazowego wspólne działania polegały na zaciśnięciu rury PP po obu stronach uszkodzenia. Po zakończonych działaniach przez JOP pracownicy Pogotowia Gazowego przystąpili do usuwania awarii. W działaniach uczestniczyło pięć zastępów JRG Będzin, zastęp OSP Łagisza, patrol Policji oraz Pogotowie Gazowe.

on 10 kwiecień 2020