Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl:
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Kolejne cztery osoby podtrute tlenkiem węgla

14.02.2020, godz. 20:44, Wojkowice, ul. Morcinka

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wydobywającym się dymie z pieca w mieszaniu w budynku wielorodzinnym (piec został wygaszony, lokatorzy źle się czują, wszyscy są przytomni). 

Po przyjeździe na miejsce JOP KDR zastał czterech lokatorów mieszkania na I piętrze przed wejściem do budynku, wszyscy z początkowymi objawami zatrucia tlenkiem węgla (bóle i zawroty głowy, senność, nudności). Działania JOP polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- przebadaniu wszystkich lokatorów za pomocą Toksymetru ToxCO - u wszystkich badanych urządzenie wykazało obecność tlenku węgla we krwi,
- udzieleniu KPP wszystkim lokatorom do czasu przybycia na miejsce ZRM,
- wykonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla w całym budynku - w mieszkaniu osób poszkodowanych, na klatce schodowej i poddaszu urządzenia potwierdziły obecność CO, w pozostałych mieszkaniach brak zagrożenia,
- dokładnym przewietrzeniu całego obiektu.

KDR ustalił, że zadymienie i emisję CO w mieszkaniu spowodowana jest niedrożnym przewodem kominowym. Po przybyciu na miejsce ZRM wszyscy poszkodowani (trzy osoby dorosłe i dziecko) zostali przetransportowani do placówek medycznych. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Żychcice, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.  W dniu 17.02.2020 Z-ca D-cy JRG Będzin w ramach kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" przekazał lokatorom czujnik tlenku węgla.

on 15 luty 2020