Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Sączowie

27.11.2019, godz. 07:49, Sączów, DK-78

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i samochodu ciężarowego.

Jako pierwszy na miejsce przybył zastęp OSP Mierzęcice. KDR zastał na skrzyżowaniu dróg samochód osobowy po zderzeniu bocznym z samochodem ciężarowym. Oba pojazdy pozostają na jezdni. Nieprzytomny mężczyzna kierujący Skodą znajduje się na zewnątrz pojazdu pod opieką świadków zdarzenia (pomocy poszkodowanemu udziela druh z OSP Sączów). Kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł w wypadku  żadnych obrażeń. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- udzieleniu KPP osobie poszkodowanej,
- przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca LPR,
- pomocy w transporcie osoby poszkodowanej z karetki do śmigłowca,
- sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych z jezdni,
- zmyciu jezdni wodą oraz uprzątnięciu z pozostałości powypadkowych.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do Szpitala. Na czas prowadzonych dział DK-78 została całkowicie zablokowana W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ lewy bok samochodu osobowego Skoda, przód samochodu ciężarowego Scania oraz bariera energochłonna na długości około 2mb. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy JRG Będzin, dwa zastępy JRG Tarnowskie Góry, zastęp OSP Mierzęcice, Zespół Ratownictwa Medycznego, Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, patrol Policji oraz Pomoc Drogowa.

on 28 listopad 2019