Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek z udziałem ambulansu

24.11.2019, godz. 11:09, Siewierz, DK-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku z udziałem ambulansu i samochodu osobowego (skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z ulicą Bytomską).

Po dojeździe na miejscu zastępy JOP zastały po zderzeniu karetkę transportową i samochód osobowy. Kierujący ambulansem i opiekun pacjenta opuścili pojazd przed przybyciem JOP nie odnosząc w zdarzeniu obrażeń. Transportowany pacjent pozostawał w pojeździe na noszach transportowych. Kierujący samochodem osobowym (przytomny, kontaktowy) pozostawał w pojeździe - dostęp do kierującego utrudniony. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy za pomocą narzędzi hydraulicznych,
- sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych,
- uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych.

Poszkodowany w wypadku mężczyzna oraz transportowany karetką pacjent po przebadaniu przez ZRM zostali przetransportowani do Szpitali. Na czas prowadzonych działań DK-1 w kierunku Częstochowy została całkowicie zablokowana. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód ambulansu transportowego, przód i lewa strona samochodu osobowego Kia Rio, bariery energochłonne na długości około 10 mb oraz sygnalizator świetlny.

Źródło zdjęć: Dziennik Zachodni

on 25 listopad 2019