Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Dwie ofiary śmiertelne w wypadku w Sławkowie

02.11.2019, godz. 14:19, Sławków, DK-94

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym na DK-94 w Sławkowie (zderzenie dwóch pojazdów, są osoby uwięzione i ranne). 

Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał dwa samochody osobowe po zderzeniu znajdujące się na jezdni w kierunku na Olkusz. W samochodzie  BWM znajdują się dwie osoby nieprzytomne (mężczyzna oraz dziecko), w samochodzie Toyota znajduje się nieprzytomna kobieta oraz przytomny mężczyzna. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osób podróżujących pojazdami, pomocy ZRM w udzielaniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR oraz ograniczenia wycieków płynów eksploatacyjnych. Obecny na miejscu ZRM stwierdził zgon kierującego samochodem BMW oraz zgon kobiety (pasażerki samochodu Toyota).  Po wykonanych czynnościach przez funkcjonariuszy Policji oraz Prokuratora dalsze działania JOP polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały odholowane przez Pomoce Drogowe. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległy dwa samochody osobowe: BMW i Toyota Yaris, bariera energochłonna na długości około 10 metrów, uszkodzeniu uległ słup oświetleniowy przejścia dla pieszych. W działaniach uczestniczyły cztery zastępy JRG Będzin, dwa zastępy JRG Dąbrowa Górnicza, dwa zastępy OSP Sławków, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, trzy patrole Policji, Prokurator oraz dwie Pomoce Drogowe.

Źródło zdjęć: OSP Sławków

on 04 listopad 2019