Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Śmiertelny wypadek w Przeczycach

02.11.2019, godz. 17:10, Przeczyce, S-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym z udziałem autobusu, samochodu ciężarowego i dwóch samochodów osobowych.

Z uwagi na treść zgłoszenia na miejsce zadysponowano zastęp z Posterunku Siewierz, zastępy z JRG Będzin, zastępy OSP oraz poprzez SKKW Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG Dąbrowa Górnicza. Zastępy JOP przybyły na miejsce wraz z ZRM. KDR zastał po zderzeniu dwa samochody osobowe i samochód ciężarowy z naczepą. Pojazdy pozostają na jezdni. W samochodzie osobowym Opel znajduje się kierujący bez oznak życiowych (ZRM odstąpił od udzielenia pomocy medycznej) oraz dwie osoby uwięzione. Trzecia pasażerka Opla, trzy osoby podróżujące samochodem VW oraz kierujący samochodem ciężarowym opuścili samodzielnie pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Droga S-1 została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do dwóch osób uwięzionych w samochodzie Opel, udzielaniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych, podanie jednego prądu piany ciężkiej na rozlewisko oleju napędowego znajdującego się na jezdni oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR. Trzy osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane do Szpitali. Po wykonanych czynnościach przez funkcjonariuszy Policji oraz Prokuratora dalsze działania JOP polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych, przepompowaniu oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika w samochodzie ciężarowym oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane z miejsca zdarzenia Przez Pomoce Drogowe. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego Opel Astra, przód samochodu osobowego VW Golf, przód samochodu ciężarowego Volvo oraz bariera energochłonna na długości około 40 metrów. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, pięć zastępów JRG Będzin, trzy zastępy JRG Dąbrowa Górnicza, Grupa Operacyjna KW PSP w Katowicach, dwa zastępy OSP Mierzęcice, dwa zastępy OSP Wojkowice Kościelne, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, trzy patrole Policji, Prokurator oraz cztery Pomoce Drogowe.

on 04 listopad 2019