Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Mierzęcicach na S-1

30.10.2019, godz. 6:18, Mierzęcice, S-1.

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym. Po dojeździe na miejsce JOP KDR ustalił, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego.

Kierujący samochodem ciężarowym i kierujący samochodem osobowym Opel opuścili pojazdy przed przybyciem JOP. Kierująca samochodem Kia pozostaje w pojeździe (bez czynności życiowych z obrażeniami głowy) - przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. Z pojazdu ciężarowego, który wpadł do przydrożnego rowu wycieka olej napędowy. Droga w obydwu kierunkach została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany ciężkiej na rozlewisko oleju napędowego oraz ograniczeniu jego wycieku. Po wykonaniu czynności przez funkcjonariuszy Policji oraz Prokuratora dalsze działania JOP polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ cały samochód osobowy Kia Sportage, przód i lewy bok oraz podwozie samochodu osobowego Opel Astra, przód, lewy bok oraz zbiorniki paliwa w samochodzie ciężarowym Man. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, trzy zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Mierzęcice, Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji, Prokurator oraz trzy Pomoce Drogowe.

Źródło zdjęć: 1-3 własne, 4-6 tvn24.pl

on 31 październik 2019