Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ćwiczenia Kompanii Odwodowej nr 1

25.10.2019, Psary, ul. Akacjowa, Teren hali magazynowej DL Invest Group PM S.A.

Na terenie hali magazynowej DL Invest Group PM S.A. przeprowadzono coroczne ćwiczenia Kompanii Odwodowej OSP nr 1 „Będzin”. Alarmowanie jednostek nastąpiło o godzinie 17:30. Jako punkt koncentracji SiŚ przyjęto plac przed Komendą Powiatową PSP w Będzinie.

Po uformowaniu pododdziałów sprawdzono kompletność umundurowania, dokumentacji, sprawności sprzętu ratowniczego i poprawności jego zamocowania. Następnie po zapoznaniu strażaków OSP z charakterystyką pożarów obiektów magazynowych oraz zasadami bhp podczas tego typu zdarzeń zastępy wchodzące w skład Kompani przemieściły się do docelowego miejsca prowadzonych ćwiczeń, gdzie sukcesywnie zostały wprowadzane do symulowanych działań.

Celem ćwiczeń było przygotowanie druhów OSP do prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych w obiektach magazynowych, sprawdzenie umiejętności wykorzystania posiadanego sprzętu, praktyczne sprawdzenie znajomości i zasad taktyki działań gaśniczych oraz weryfikacja sprawności działania jednostek w przypadku potrzeby wykorzystania procedur ratowniczych z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

on 26 październik 2019