Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych

W dniach 23-26 września Instruktor Gaszenia Pożarów Wewnętrznych asp. Bartosz Gadziała z Komendy Powiatowej PSP w Będzinie prowadził na terenie powiatu warsztaty szkoleniowe dla jednostek OSP z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych.

Zajęcia rozpoczynały się od tematyki BHP, ze zwróceniem szczególnym uwagi na problematykę nowotworową wśród strażaków. Instruktor omawiał występowanie czynników kancerogennych w środowisku pracy, następnie zapoznał druhów ze sposobami minimalizowania ryzyka zachorowania na nowotwór. Tematami głównej części warsztatów były zjawiska pożarowe, fizykochemia spalania oraz woda jako środek gaśniczy z elementami rozpoznania i wentylacji. W części praktycznej przedstawiony został proces spalania oraz zjawiska pożarowe na modelu domku z daszkiem. Na zakończenie warsztatów druhowie poznali techniki operowania prądami gaśniczymi oraz zasady zachowania strażaków podczas pożaru wewnętrznego.

Źródło zdjęć: 1-5 Gmina Bobrowniki, 6-8 OSP Żychcice, 9-12 OSP Dąbie

on 27 wrzesień 2019