Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Brudzowicach

28.05.2019, godz. 14:37, Brudzowice, DK-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym samochodu ciężarowego (na jezdnie wysypał się złom).  Po dojeździe na miejsce zdarzenia JOP KDR zastał samochód ciężarowy z przyczepą oparty o bariery energochłonne na pasie zieleni.

Pojazd przewoził dwa kontenery wypełnione złomem: z kontenera przewożonego na pojeździe część ładunku wysypała się na lewy pas jezdni w kierunku Częstochowy, kontener przewożony na przyczepie  zsuną się z niej i znajduje się na lewym pasie jezdni w kierunku Katowic. Zbiornik paliwa pojazdu uległ uszkodzeniu. Kierujący pojazdem nie odniósł w zdarzeniu żadnych obrażeń. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieku z uszkodzonego zbiornika i przepompowaniu paliwa do zastępczych pojemników. Po przeładowaniu złomu przez pracowników firmy recyklingowej na podstawiony samochód zastępczy pojazd biorący udział w zdarzeniu został odholowany przez Pomoc Drogową. Dalsze działania JOP polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa lewa stroma samochodu ciężarowego Man, zbiornik paliwa oraz bariera energochłonna na długości około 40 metrów. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, trzy zastępy JRG Będzin, dwa zastępy OSP, patrol Policji, Pomoc Drogowa oraz pracownicy firmy recyklingowej.

on 29 maj 2019