Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ćwiczenia "Lasy Gołuchowice 2019"

W sobotę 13 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Siewierz odbyły się ćwiczenia "Lasy Gołuchowice 2019" dla strażaków z jednostki ratowniczo - gaśniczej oraz druhów OSP. Celem ćwiczeń było doskonalenia umiejętności organizacji zaopatrzenia wodnego, poprzez budowę stanowisk wodnych oraz magistral tłocznych i przetłaczania wody na duże odległości.

Przeprowadzone ćwiczenia były okazją do sprawdzenia potencjału sprzętowego, przydatnego przy tego typu działaniach, znajdującego się na terenie powiatu, a także doskonalenia umiejętności kadry dowódczej w zakresie organizacji łączności na miejscu zdarzenia.

on 14 kwiecień 2019