Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Odprawa służbowa Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego z Naczelnikami jednostek OSP

W dniu 15.03.2019 r. w sali sztabowej tut. Komendy odbyła się odprawa służbowa Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego z Naczelnikami jednostek OSP z terenu powiatu.

Na wstępie st. kpt. Arkadiusz Spera - Komendant Powiatowy PSP w Będzinie złożył na ręce Naczelnika OSP Siewierz dh Bartłomieja Machura podziękowanie za aktywne włączenie się i zabezpieczenie akcji „Mundur na rowerze”, w trakcie której zbierane były środki finansowe na pomoc poszkodowanym funkcjonariuszom. Odprawa dotyczyła procedur dysponowania zastępów do zdarzeń, doboru odpowiednich zasad ratowniczych w zależności od rodzaju zdarzenia oraz prawidłowego sporządzania dokumentacji z prowadzonych działań. Drugą część oprawy stanowiło szkolenie teoretyczne przypominające zasady działań podczas zdarzeń z występowaniem butli acetylenowych poddanych działaniu ognia i wysokiej temperatury lub wielokrotnym wstrząsom, które poprowadził st. kpt. Szymon Gwóźdź - Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Będzinie. Spotkanie z Naczelnikami OSP był to jednym z elementów cyklu szkoleń z tego zakresu, organizowanych w naszej Komendzie.

on 26 marzec 2019