Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Pożar w Wojkowicach

25.03.2019, godz. 01:31, Wojkowice ul. Plaka

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o pożarze samochodu osobowego na prywatnej posesji, pojazd wyposażony jest w instalację CNG.

Po dojeździe na miejsce JOP ratownicy zastali samochód osobowy całkowicie objęty pożarem - pojazd znajduje się w niewielkiej odległości od budynku, którego elewacja narażona jest na oddziaływanie wysokiej temperatury. W butlach gazu ziemnego zamontowanych w podwoziu pojazdu zadziałały zawory nadmiarowe. W międzyczasie Dyżurny SK od osoby zgłaszającej uzyskał informację, że wszyscy lokatorzy opuścili budynek, nikt nie wymagał udzielenia KPP. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się samochód oraz jednego prądu wody w obronie na elewację budynku. Po ugaszeniu pożaru wykonano pomiary wewnątrz budynku, wokół pojazdu oraz sprawdzono butle CNG nie stwierdzając zagrożenia. Po zakończonych działaniach lokatorzy wrócili do budynku. Czynności wyjaśniające przyczyny pożaru prowadzi Policja. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy Fiat Multipla, w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury uszkodzeniu uległo okno i elewacja budynku mieszkalnego na powierzchni około 30m2. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Żychcice oraz dwa patrole Policji.

on 26 marzec 2019