Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Trzy osoby poszkodowane w wypadku w Mierzęcicach

10.02.2019, godz. 19:16, Mierzęcice, DK-78

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym na DK-78 (zderzenie dwóch pojazdów, dwie osoby poszkodowane).

Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp JOP OSP Mierzęcice. KDR ustalił, że na skrzyżowaniu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby podróżujące opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP. Pas ruchu w kierunku Siewierza został zablokowany. Na miejscu znajduje się ZRM oraz patrol Policji. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i udzieleniu KPP jednej z poszkodowanych osób. Po przebadaniu podróżujących decyzją ratowników medycznych wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do Szpitali. Po wykonaniu przez funkcjonariuszy Policji czynności wyjaśniających przyczyny zdarzenia dalsze działania JOP polegały na neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. W czasie prowadzonych działań ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Po zakończonych działaniach uszkodzone pojazdy zostały odholowane z miejsca wypadku przez Pomoce Drogowe. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód samochodu Citroen Cactus oraz przód i prawy bok samochodu Nissan Qashqai. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, zastęp z JRG Będzin, zastęp OSP Mierzęcice, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz dwie Pomoce Drogowe.

on 11 luty 2019