Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ofiara śmiertelna w pożarze mieszkania w Wojkowicach

03.01.2019, godz. 20:52, Wojkowice, ul. Paderewskiego

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o zadymieniu na klatce schodowej budynku wielorodzinnego (lokatorzy opuszczają mieszkania, w lokalu, z którego wydobywa się dym może przebywać jedna osoba).

Po dojeździe na miejsce JOP ratownicy zastali wydobywający się dym z okna mieszkania na III kondygnacji. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do mieszkania i wprowadzeniu ratowników w sprzęcie ODO z nawodnioną linią gaśniczą do lokalu - drzwi otwarte, dostęp utrudniony z uwagi na nagromadzoną dużą ilość ubrań i śmieci w całym mieszkaniu. Po wejściu bezpośrednio za drzwiami ratownicy znaleźli nieprzytomną kobietę, wewnątrz lokalu w przejściu do drugiego pokoju paliła się drewniana futryna, drzwi i śmieci. Poszkodowaną ewakuowano na zewnątrz mieszkania i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Równocześnie ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu na źródło pożaru. Osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. Dalsze działania JOP polegały na oddymieniu całego obiektu i dokładnym przeszukaniu pozostałych pomieszczeń. Spalone wyposażenie lokalu wyniesiono na zewnątrz, w całym budynku wykonano pomiary na obecność gazów niebezpiecznych. Lokatorzy budynku powrócili do swoich mieszkań. Dalsze działania JOP polegały na oświetleniu terenu działań podczas prowadzonych czynności wyjaśniających okoliczności zdarzenia przez Prokuratora oraz funkcjonariuszy Policji. W wyniku pożaru spaleniu uległy zgromadzone w lokalu ubrania oraz drewniana futryna drzwi. Okopceniu uległo cale mieszkanie. W działaniach uczestniczyły cztery zastępy JRG Będzin, dwa zastępy OSP, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz Prokurator.

on 04 styczeń 2019