Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek na DK-1

10.12.2018, godz. 21:57, Siewierz, DK-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym (samochód dostawczy uderzył w tył samochodu ciężarowego, jedna osoba poszkodowana). Po dojeździe na miejsce JOP KDR potwierdził zgłoszenie.

Obecni na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ITD pomogli kierowcy samochodu dostawczego opuścić pojazd i udzielili poszkodowanemu KPP do czasu przybycia JOP i ZRM - po przebadaniu przez ratowników medycznych mężczyzna został przetransportowany do Szpitala. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł w wypadku żadnych obrażeń. Droga DK-1 w kierunku Katowic została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ cały samochód dostawczy Renault Master i przewożony ładunek 10 pieców CO, złamaniu uległa rama oraz uszkodzeniu uległa tylna oś i zaczep przyczepy samochodu ciężarowego Renault Premium, częściowo uszkodzeniu uległ przewożony ładunek (mąka w workach) . W działaniach uczestniczył zastęp Posterunku Siewierz, zastęp JRG Będzin, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, Inspekcja Transportu Drogowego, dwa patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

on 11 grudzień 2018