Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Ćwiczenia na terenie zakładu zwiększonego ryzyka

W dniach 27-29.11.2018 na terenie zakładu zwiększonego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej Air Products Sp. z o.o. w Siewierzu odbyły się ćwiczenia obiektowe. W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie zmiany służbowe, osoby pełniące dyżury operacyjne kierownictwa Komendy Powiatowej PSP w Będzinie oraz Jednostki OSP.

Ćwiczenia poprzedził wykład szkoleniowy na temat właściwości fizykochemicznych acetylenu i zagadnień związanych z jego produkcją. przechowywaniem i transportem. Podczas ćwiczeń praktycznych doskonalono umiejętności dowodzenia, przypomniano taktykę działania podczas zdarzeń z udziałem butli acetylenowych, zapoznano strażaków z organizacją zakładu i drogami pożarowymi w jego obrębie. Głównym założeniem było bezpieczne opanowanie pożaru acetylenu wydobywającego się z baterii 15 butli.

on 02 grudzień 2018