Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Bobrownikach na A-1

28.11.2018, godz. 11:22, Bobrowniki, A-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o samochodzie ciężarowym, który uderzył w bariery energochłonne, jedna osoba poszkodowana. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Będzin, JRG Piekary Śląskie oraz OSP Dobieszowice.

Po dojeździe na miejsce JOP KDR potwierdził zgłoszenie. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem SP, w wyniku wypadku przewożony ładunek (kruszywo) wysypał się na jezdnię w obu kierunkach oraz na pas zieleni oddzielający pasy jezdni, rozszczelnieniu uległ zbiornika paliwa w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP kierującemu pojazdem oraz wypompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika. Po przybyciu na miejsce ZRM poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do Szpitala. Dalsze działania SP polegały na uprzątnięciu rozsypanego kruszywa z jezdni na jej pobocze oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ ciągnik siodłowy Daf, naczepa typu "wanna" oraz bariera energochłonna na długości około 10 metrów. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy PSP, zastęp OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz pracownicy GDDKiA.

Źródło zdjęć: nr 1 i 2 OSP Dobieszowice; nr 3, 4, 5 źródło własne

on 29 listopad 2018