Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

"Czujka na straży bezpieczeństwa" w Szkole Podstawowej nr 1

W dniu dzisiejszym w ramach kampanii społecznych „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo” odbyła się prelekcja dla uczniów klas 1 w Szkole Podstawowej nr 1 w Będzinie.

W ramach zajęć funkcjonariusz naszej komendy zapoznał uczestników z zagrożeniami pożarowymi występującymi w budynkach mieszkalnych oraz profilaktyką w tym zakresie. W kolejnej części zaprezentował budowę i zasadę działania czujki tlenku węgla, jako urządzenia, które jest w stanie zaalarmować mieszkańców o występującym zagrożeniu i niejednokrotnie uratować im życie. Jako dodatkowy element prelekcji, jej uczestnicy mogli poznać umundurowanie oraz wyposażenie, z którego korzystają strażacy w czasie prowadzenia działań.

on 27 listopad 2018