Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Przetarg na dostawę paliw płynnych dla potrzeb Komendy Powiatowej PSP w Będzinie

Treść ogłoszenia wraz z załącznikami dostępna jest po kliknięciu w poniższą ikonę:

Inne

Samochód dostawczy uderzył w betonowy słup

24.11.2018, godz. 21:47, Będzin, ul. Krakowska

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o samochodzie dostawczym, który uderzył w słup energetyczny (kierowca wymaga udzielenia pomocy medycznej).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastęp PSP zastał samochód dostawczy Ford Transit, który uderzył w betonowy słup oświetleniowy (kierujący pozostaje uwięziony w pojeździe, złamany słup leży na poboczu poza jezdnią). Działania zastępu JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podjęciu próby uwolnienia mężczyzny przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Jednocześnie poszkodowanemu udzielono KPP. Z uwagi na bardzo utrudniony dostęp do poszkodowanego KDR poprosił o zadysponowanie dodatkowych SiŚ. Po przybyciu na miejsce drugiego zastępu z JRG Będzin i uwolnieniu kierujący pojazdem został przełożony na nosze typu deska i przekazany obecnemu na miejsce ZRM - po przebadaniu przez ratowników medycznych mężczyzna został przetransportowany do Szpitala. Dalsze działania JOP polegały na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo przód samochodu Ford Transit oraz betonowy słup oświetleniowy. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG Będzin, Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

on 26 listopad 2018