Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Nabór do służby

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie ogłasza postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty docelowo starszy ratownik w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Treść ogłoszenia wraz z załącznikami dostępna jest po kliknięciu w poniższą ikonę:

Inne

Wypadek Tira na Podwarpiu

24.10.2018, godz. 2:52, Podwarpie, DK-1

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o samochodzie ciężarowym, który uderzył w bariery energochłonne. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastęp JOP Posterunek Siewierz potwierdził zgłoszenie.

Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem służb ratowniczych i znajdowała się pod opieką ZRM - po przebadaniu poszkodowana została przetransportowana do Szpitala. Lewy pas jezdni w kierunku na Katowice oraz lewy pas jezdni w kierunku na Częstochowę zostały zablokowane. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem, co spowodowało wyciek około 150 litrów oleju napędowego na jezdnie. Lewy pas jezdni w kierunku na Częstochowę został uprzątnięty z pozostałości powypadkowych i odblokowany. Z uwagi na wzmożony ruch środków transportu oraz obfite opady deszczu, które spowodowały rozprzestrzenienie się plamy substancji ropopochodnej KDR podjął decyzję o całkowitym zamknięciu trasy DK-1 w kierunku na Katowice - po ograniczeniu wycieków z pojazdu, neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz zmyciu jezdni droga została odblokowana. Przybyła na miejsce Pomoc Drogowa odholowała uszkodzony pojazd wraz z naczepą z miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ przód samochodu ciężarowego Iveco, zbiornik paliwa pojazdu, lewa przednia część naczepy oraz bariera energochłonna na długości około 50 metrów. W działaniach uczestniczył zastęp Posterunku Siewierz, dwa zastępy JRG Będzin, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, patrol Policji oraz Pomoc Drogowa.

on 24 październik 2018

        Inne            Inne            Inne