Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl:
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Międzynarodowe Manewry Ratownicze pod kryptonimem „Uran”

W dniach 03-05.10.2018 roku czteroosobowy zastęp z KP PSP w Będzinie brał udział w XXVI Międzynarodowych Manewrach Ratowniczych pod kryptonimem „Uran”. Odbyły się one na terenie powiatu jeleniogórskiego.

W manewrach uczestniczyły zespoły ratownicze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Grupa Interwencyjna Służby Więziennej, funkcjonariusze Policji oraz strażacy z Republiki Czeskiej. W pierwszym dniu manewrów w formie wykładowej przedstawiono zagadnienia związane z działaniami ratowniczymi z udziałem materiałów promieniotwórczymi oraz informacje dotyczące AED. Następnie każdy z zespołów wykonał w porze nocnej kolejno trzy zadania praktyczne: wypadek komunikacyjny z minimum jedną osobą poszkodowaną; pomoc osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia oraz pomoc osobie, u której wystąpił masywny krwotok z uszkodzonej tętnicy udowej. W drugim dniu uczestnicy wykonali pięć zadań, z czego trzy zlokalizowane były w Kopalni uranu „Podgórze” w Kowarach. Zadania dotyczyły ataku astmy, złamania obojczyka, choroby popromiennej, pomocy w przypadku poparzeń oraz różnych sposobów udrażniania dróg oddechowych.

on 07 październik 2018