Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Samochód ciężarowy wpadł do przydrożnego rowu

28.09.2018, godz. 14:54, Siewierz, DK-78

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o samochodzie ciężarowym, który wypadł z drogi (obwodnica Siewierza, kierunek Zawiercie). Zastęp Posterunku Siewierz przybył na miejsce wraz z ZRM.

KDR zastał przewrócony na prawy bok zestaw ciągnika siodłowego wraz z naczepą częściowo znajdujący się na prawym pasie jezdni, częściowo na poboczu i w przydrożnym rowie melioracyjnym w kierunku Zawiercia (ładunek: około 23 tony papieru drukarskiego ułożonego na paletach). Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych - po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzenia. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu piany ciężkiej na jezdnie celem zabezpieczenia rozlanego oleju napędowego, który wyciekł ze zbiornika ciągnika siodłowego. Następnie przeprowadzono sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto jezdnię z piasku, ziemi i kamieni. Na czas wyciągania uszkodzonego pojazdu z rowu przez Pomoc Drogową ruch kierunek Zawiercie został całkowicie zablokowany na około 5 godzin. Po postawieniu zestawu na koła przeprowadzono ponownie sorpcję i neutralizację rozlanego oleju silnikowego oraz zmyto jezdnię wodą. Przybyli na miejsce pracownicy GDDKiA prawy pas jezdni wraz z poboczem na odcinku około 100m wygrodzili tablicami kierującymi U-21, oznaczyli lampami błyskowymi i wyłączyli z ruchu. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ ciągnik siodłowy Mercedes Actros wraz z naczepą, przewożony ładunek, nawierzchnia jezdni na powierzchni około 4 m2, skarpa rowu melioracyjnego na długości około 50 metrów oraz kanał przepustowy rowu melioracyjnego. W działaniach uczestniczył zastęp Posterunku Siewierz, zastęp OSP Siewierz, Zespół Ratownictwa Medycznego, patrole Policji, Pomoc Drogowa oraz pracownicy GDDKiA.

on 30 wrzesień 2018