Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Wypadek w Wymysłowie

05.07.2018, godz. 12:56, Wymysłów, ul. Sienkiewicza.

Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o mężczyźnie, który nabił się na metalowe ogrodzenie. Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Wymysłów.  KDR zastał mężczyznę z wbitym w nogę metalowym prętem stanowiącym element ogrodzenia posesji (mężczyzna lat 57 był przytomny w kontakcie słownym z ratownikami).

Na miejscu obecny ZRM, którego ratownicy  udzielali pomocy poszkodowanemu. Po przybyciu kolejnych JOP (OSP Rogoźnik i JRG Będzin) używając sprzętu hydraulicznego odcięto metalową część ogrodzenia. Podczas prowadzonych działań poszkodowany mężczyzna stracił przytomność, niezwłocznie przystąpiono do RKO (pomocy udzielali ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze PSP). Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR, który wylądował w odległości około 200 m od miejsca prowadzonych działań.  Poszkodowanego przetransportowano do śmigłowca LPR, jednakże w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Miejsce zdarzenia przekazano funkcjonariuszom Policji, którzy wyjaśniają przyczynę zdarzenia.

on 06 lipiec 2018