Napisz do nas na:
komenda@bedzin.kppsp.gov.pl
ePUAP: /KPPSPBedzin/SkrytkaESP

ul. Modrzejowska 74
42-500 Będzin

Zadzwoń do nas:
+48 32 294 45 40 do 42
+48 32 267 50 31 do 33

Witamy w serwisie internetowym

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Będzinie

 

       Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną. Znajdą tutaj Państwo informacje o szerokim zakresie działalności ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej powiatu będzińskiego, jej historii, dniu codziennym, strukturze i sposobie funkcjonowania. Publikujemy tutaj aktualności z Komendy, a także opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego Powiatu, dane statystyczne, a także szereg innych ciekawych i ważnych porad, ostrzeżeń i informacji.

Bezpieczne Ferie w powiecie będzińskim

W roku 2018 strażacy Komendy Powiatowej PSP w Będzinie po raz kolejny aktywnie włączyli się w akcję „Bezpieczne Ferie”. W trakcie tego okresu kilkukrotnie wzięliśmy udział w prelekcjach połączonych z pokazami dla dzieci i młodzieży z terenu naszego powiatu.

Za każdym razem tematyka zajęć obejmowała zagadnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie zimowym, bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz zagrożeń związanych z powstawaniem pożarów i występowaniem tlenku węgla. W trakcie pokazów strażacy zaprezentowali sprzęt, którym dysponują oraz pokazali podstawowe zasady udzielania pomocy osobom, które znalazły się w stanie zagrożenia życia.

Zajęcia prowadzone były m.in. w:
- Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie,
- Liceach Ogólnokształcących w Będzinie,
- na terenie Centrum Sportowo Konferencyjnego „Sportowa Dolina” w Będzinie, w którym ferie spędzali młodzi piłkarze,
- Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czeladzi, w którym ferie spędzali harcerze.

Łącznie we wszystkich przedsięwzięciach wzięło udział ponad 250 osób.

on 09 luty 2018